Piekarnia "Cała w Mące", Warszawa, 2020

CHLEBOWA WENUS NA ŻOLIBORZU!!!
Na początku lutego br. na zapleczu kultowej żoliborskiej piekarni dokonano sensacyjnego odkrycia. Po otwarciu jednego z worków, w których przechowywana jest mąka z pradawnej odmiany pszenicy płaskurki, oczom zdumionych pracownic ukazała się tajemnicza kobieca figurka o niezwykle bujnych kształtach. Znalezisko niespotykane i niezwykle ekscytujące, przez specjalistów natychmiastowo skojarzone z podobnymi kamiennymi statuetkami z okresu paleolitu. W kulturach pierwotnych kult solarny płynnie ewoluował w kult płodności, którego najadekwatniejszą, naturalnie kojarzącą się z dobrobytem i dostatkiem reprezentacją jest obfita postać kobieca.

Zagadką pozostaje jak „Żoliborska Wenus” trafiła pod tę tak przyjazną wyznawcom glutenu strzechę. Autentyk czy humbug, nie nam to oceniać. Nie sposób jednak nie zauważyć, że podobna manifestacja idealnie wpisuje się w Świt Nowego Matriarchatu.

Agencja MVC, wspierana przez sztab naukowców, po wstępnych oględzinach informuje, że rzeźba mierzy 29 cm i waży 853 g. Ozdobiona jest imponującym warkoczem co do symboliki, którego trwają spory. Wkrótce spodziewamy się dalszych szczegółów, o których nie omieszkamy państwa poinformować.

Artefakt będzie można oglądać od piątku 12 lutego w oknie piekarni Cała w Mące mieszczącej się na terenie posesji przy ul. Krasińskiego 18 w Warszawie u zbiegu ulic Jaśkiewicza i Próchnika.